Sign In

TÜRKİYE CUMHURİYETİ
KALKINMA BAKANLIĞI

Bakan Elvan: Hedeflerimizi gerçekleştirerek, gelişerek, güçlenerek, yeni Türkiye’yi birlikte inşa edeceğiz. ​

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ile Devlet Su İşleri Tesisler Toplu Temel Atma Töreni için Karaman'daydı.

Karaman Valiliği'ni ziyaret eden Elvan ve Eroğlu, Vali Fahri Meral'den kente ilişkin bilgi aldı. Karaman'a müjdelerle geldiklerini anlatan Elvan, 120 milyon liralık yatırımın temelini atacaklarını bildirdi. Bakan Elvan, şehrin hızla geliştiğine işaret ederek, "Ulaşımda Karamanımızın tıkanan damarlarını önemli ölçüde açtık. Şu an itibarıyla ulaşımdaki sorunlar büyük ölçekte giderildi. Kısa bir süre içerisinde Karaman'ın ulaşımla ilgili hiçbir sorunu kalmayacak." ifadesini kullandı.

Yapılacak hızlı trenle şehrin Akdeniz bağlantısının da sağlanacağını vurgulayan Elvan, şunları söyledi: "Karaman'ı Türkiye'nin dört bir yanına bağlama imkanına kavuşuyoruz. Havalimanı yapımıyla ilgili adımlar atıldı. Hem hava yolu hem demir yolu hem de kara yolu itibarıyla artık Karaman önemli bir cazibe merkezi. Önümüzdeki günlerde, orta ve uzun vadede Karaman Orta Anadolu'nun en önemli cazibe merkezlerinden, durak yerlerinden, transit geçiş yerlerinden biri haline gelecektir."

İki bakan daha sonra kente 120 milyon liralık yatırım sağlayacak Devlet Su İşleri'ne ait 8 tesisin temel atma törenine katıldı.

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan açılışta yaptığı konuşmada 3 Kasım'ın AK Parti'nin ilk kez iktidara geldiği gün olduğunu anımsattı. Bu önemli günde 2023'e giden yolun açıldığını vurgulayan Elvan, "3 Kasım, dünyada birçok ülkenin gıptayla izlediği dev projelerin hayata geçirilmesi demek. 3 Kasım millet iradesi demek, üst üste seçim kazanma rekoru demek. 3 Kasım, sözde ileri demokrasilere demokrasi dersi vermek demek." ifadelerini kullandı.

Elvan, 3 Kasım'dan bugüne millet iradesine ket vurmak isteyenler, vesayetçiler, darbeciler, hainler ve karanlık odaklara milletin izin vermediğini dile getirerek, şöyle devam etti: "15 Temmuz'da milletimiz destan yazdı. İnşallah 2023 hedeflerimizi gerçekleştirerek, Türkiye'yi dünyada huzur ve istikrar adası yaparak, gelişerek, güçlenerek, yeni Türkiye'yi birlikte inşa edeceğiz. Bu bir var olma meselesidir. 81 ilimizde 81 milyon millet olarak son derece büyük ve güçlüyüz. Hiçbir zaman millet olarak boyunduruk altında olmadık. Biz özgürlüğümüz için her türlü fedakârlığa katlanan bir milletiz. Vatan, millet, bayrak, devlet dediğimiz zaman her şeyimizi feda edebilecek bir milletiz." dedi.

Elvan, son 15 yılda 80 yılda yapılan icatlardan daha fazla icraatın yapıldığına değinerek, "80 yılda yapılan bölünmüş yolla, 15 yılda yapılan bölünmüş yolu kıyaslıyoruz. Neredeyse 80 yılda 6 bin 100 kilometre bölünmüş yol yapılmış. 15 yılda 20 bin kilometreye yakın bölünmüş yol yaptık. Eğitimden sağlığa, sanayiye, tarıma, hangi alana bakarsanız bakın, 15 yılda Türkiye inanılmaz performans gösterdi. Onca engellemelere, hükümetlerimizin önünü kesme girişimlerine rağmen, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın başarılarını hazmedemeyenlerin, önünü kesmek için her türlü girişimde bulunmalarına rağmen bu başarıları elde ettik. Türkiye'de gerçek anlamda istikrar oluştu. Ülkemizin dünyanın en büyük ilk 10 ekonomisi arasına girmesi için güçlü desteğinize ihtiyacımız var." açıklaması yaptı.

Karaman AK Parti İl Başkanlığı'nı da ziyaret edip partililerle biraraya gelen Bakan Elvan, Türkiye'nin büyümeye ve güçlenmeye devam edeceğine vurgu yaptı. "Yeter ki milletimiz bizim arkamızda olsun. Allah'ın izniyle ülkemizi çok daha iyi noktalara getireceğiz." değerlendirmesinde bulundu.​​

Yazdır