Sign In

TÜRKİYE CUMHURİYETİ
KALKINMA BAKANLIĞI

Bakan Elvan Öykü bebeğe "ışık" oldu​

Mersin'de 9 ay önce sağ gözünde görme engeli ile dünyaya gelen ve ailesinin ekonomik yetersizliği nedeniyle tedavi olamayan Öykü bebeğe Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan umut ışığı oldu.

Kuzu ailesinin ikinci çocuğu olarak dünyaya gelen ve doğduğu andan itibaren sağ gözünü açmayan minik Öykü'nün gözündeki rahatsızlığı fark eden ailesi, minik kızı Mersin ve Adana'da doktora götürdü. Ancak tedavinin Ankara'da mümkün olduğu öğrenilince aile sürekli başkente gidip gelmekte zorlandı. Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan'ın durumdan haberdar olması ve girişimleri üzerine Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Ana Bilim Dalında tedavisine başlanan Öykü bebek, 3 ayda yüzde 10 görmeye başladı.

Öykü'nün tedavisinde gelinen başarılı noktanın ardından Kuzu ailesi Bakan Lütfi Elvan'ı makamında ziyaret ederek teşekkür etti.

Anne Özlem Kuzu,"3 aydır tedavi görüyoruz. Doktorlar daha iyiye gittiğini, doğumdan gelen bir rahatsızlık olduğunu veya kromozom bozukluğuna bağlı bir hastalık olduğunu söylediler. Bakanımız sayesinde tedavi süreci başladı. Allah razı olsun çok yardımcı oldu. Biz kendisini bakanlıkta ziyaret ettik. Ne gerekiyorsa yapılacağını, bundan sonra daha da iyi olacağını söylediler. Eşiyle birlikte çok büyük destek verdiler." dedi. Kuzu, 1 yıl boyunca ayda 4-5 kez Ankara'ya gideceklerini, kalan zamanlarda da evde oyuncaklarla tedaviyi sürdüreceklerini söyledi.  

Baba Hasan Kuzu da durumu çok iyi olmadığı için Bakan Elvan sayesinde kızının tedavisinin başladığını söyledi. Asgari ücretle çalıştığı için Ankara'ya sürekli gidip gelemediklerini belirten Kuzu, "Bakanımızdan Allah razı olsun. Onun sayesinde çocuğumun gözü inşallah normal görecek. Kızımın iki gözü de aynı seviyede görecek." dedi.​​

Yazdır