Sign In

TÜRKİYE CUMHURİYETİ
KALKINMA BAKANLIĞI

Planlama Uzman Yardımcılığı sözlü sınav takvimi açıklanmıştır.​​​24.02.2017

Sözlü sınav genel takvimine ulaşmak için lütfen tıklayınız...

 

AÇIKLAMALAR

1) SÖZLÜ SINAV; HAFTA İÇİ SAAT 14:00, HAFTA SONU SAAT 10:00 'DA YAPILACAK OLUP; SINAVA GİRECEK ADAYLAR SINAVDAN YARIM SAAT ÖNCE KALKINMA BAKANLIĞI NECATİBEY CADDESİ 110/A ADRESİNDEKİ HİZMET BİNASININ 19.KATINDA BULUNAN PERSONEL DAİRESİ BAŞKANLIĞINDA HAZIR OLACAKLARDIR.
2) ADAYLAR BÖLÜMLER BAZINDA SOYADINA GÖRE ALFABETİK SIRAYLA AŞAĞIDA BELİRTİLEN GÜN VE SAATTE SINAVA ALINACAKTIR.

3) BAKANLIK GEREKTİĞİNDE, ADAYLARIN SÖZLÜ SINAVA ÇAĞRILACAĞI GÜN VE SAATİ DEĞİŞTİREBİLECEK, MESAİ SAATLERİ DIŞINDA DA SÖZLÜ SINAV YAPABİLECEKTİR. BU NEDENLE ADAYLARIN BU HUSUSU DİKKATE ALMALARI GEREKMEKTEDİR.

4) SÖZLÜ SINAV ADAYLARIN MEZUN OLDUĞU BÖLÜM İLE İLGİLİ ALAN BİLGİLERİNİN YANI SIRA, SINAV KONULARINA İLİŞKİN BİLGİ DÜZEYİ, BİR KONUYU KAVRAYIP ÖZETLEME, İFADE YETENEĞİ VE MUHAKEME GÜCÜ, LİYAKATİ, TEMSİL KABİLİYETİ, DAVRANIŞ VE TEPKİLERİNİN MESLEĞE UYGUNLUĞU, ÖZGÜVENİ, İKNA KABİLİYETİ VE İNANDIRICILIĞI, GENEL YETENEK VE GENEL KÜLTÜRÜ, BİLİMSEL VE TEKNOLOJİK GELİŞMELERE AÇIKLIĞININ DEĞERLENDİRİLDİĞİ BİR SINAV OLACAKTIR.

5) SÖZLÜ SINAV SONUÇLARI, www.kalkinma.gov.tr INTERNET ADRESİNDEN VE KALKINMA BAKANLIĞI BİNASI GİRİŞİNE ASILARAK İLAN EDİLECEKTİR.


 

Yazdır